Typy lekcí

Hatha jóga

Načerpáme energii prostřednictvím různých variací pozdravů slunce v plynutí s dechem a kombinací základních i mírně pokročilých ásan. Lekce obsahuje také dechová cvičení a trénink koncentrace, abychom se učili udržet pozornost tam, kde právě potřebujeme.

Číst dál

Ashtanga jóga

Ashtanga jóga má několik sérií a u nás si na vedených lekcích zacvičíte větší část té první. Díky danému sledu pohybů se nemusíte poněkolika lekcích soustředit na to, kam dát kterou končetinu a můžete vnímat, jak správně nastavit tělo, abyste postupně získali lepší koordinaci, posílili a protáhli tělo. Můžete se soustředit na dech. Jógová praxe se tak stává meditací v pohybu.

Číst dál

Jóga terapie

Pomalejší lekce, vhodná pro začátečníky, nebo pro ty, kteří mají nějaké zdravotní problémy a klasické lekce Power yogy jsou pro ně (zatím) příliš náročné. V těchto lekcích jde především o jemné protažení, rozhýbání a rozdýchání celého těla. Lekci doporučujeme všem, kteří mají rádi jemné zacházení 🙂

Číst dál

Ashtanga jóga Mysore

 Lekce, kde se naučíte sérii pozic, kterou pak můžete cvičit doma, nebo kdekoliv, kde máte prostor na jógovou podložku. Přijít můžete kdykoliv v průběhu lekce. Začátečník bude pracovat na pozdravech slunci, poročilejším postupně přidáme více pozic. Každý tedy cvičí podle své pokročilosti a momentální kondice.

Číst dál

Core Yoga

Lekce je zaměřena na posílení středu těla, hlubokého stabilizačního systému a svalů podél páteře. Aktivací Vašeho CORE zlepšíte držení těla, posílíte břišní svaly, zeštíhlíte svou postavu. V neposlední řadě odstraníte potíže s bolestmi zad, krční páteře, ale také kyčlí, kolenou a ramen.

Číst dál

Čakrová jóga

Na hodinách budeme pracovat s čakrovým systémem. Každá lekce bude věnována jedné čakře které se budeme věnovat. Skladba ásan bude zvolena tak, aby co nejlépe harmonizovala danou oblast. Dle tématu zařadíme i zvuky a aromaterapii.
K ásanové praxi bude vždy zahrnuta relaxace, nebo meditace.

Číst dál

Jóga

„Jóga je vědomé a hlavně rozumné a užitečné zacházení se svojí životní energií.”

A tím se řídí i průběh této lekce s Katkou.

Naladíme se na to, co potřebujeme v různých fázích roku, ale hlavně na to jaká se sejde skupina.

Číst dál

Relaxační jóga

Proč právě relaxační jógu? Protože relaxace je prevencí před mnoha vážnými nemocemi, pomáhá proti stresu, podporuje paměť a posiluje imunitní systém.
Účelem relaxační jógy je hluboké uvolnění, psychická úleva a odpoutání se od spěchu a starostí všedního dne.

Číst dál

Jóga na (jemné) probuzení

Účelem této lekce je jemné probuzení těla, dechu a mysli. Úvodní meditace je kotvou k přítomnému okamžiku, díky čemuž má mysl příležitost se zklidnit, a tím pádem schopnost soustředit se může sílit.

Číst dál