Principy jógové praxe s Katkou, aneb jak praktikovat, aby nám to přinášelo rovnováhu, lehkost, radost a spokojenost

v sobotu 25.5.2024 od 10:00 do 17:00 (s pauzou na oběd)

Jóga. Jak populární pojem. Ovšem to, co si pod ním kdo představí, se často až překvapivě liší. A také se liší to, co různí učitelé považují při jógové praxe za důležité. Věřím, že je důležité si uvědomit, že jóga se určitým způsobem mění v čase. Mnohé skvělé školy měly ve svém názvu „research“, tedy „výzkum“ a zkoumání je tu důležitým atributem. Čili nejde o exaktní vědu, kdy A se vždy rovná B. Jak ale tuto disciplínu naopak príliš nezjednodušit, aby se nevytratila její podsatta? To je důležitá otázka, kterou by si, dle mého názoru měl pokládat každy praktikující (a především učitel jógy).

Vnímat, že jsou zde nějaké principy – ať už v pozicích a a pohybu, nebo v jógové praxi jako takové. A to je i to, na co se v tomto workshopu podíváme.

Jak najít takové nastavení pozic i praxe, aby vám byla skutečně k užitku?

Jaká jsou často předávaná „jógová dogmata“ a jaký kontext k nim nejspíš chybí, abychom je mohli překročit a lépe uchopit?

Budeme zkoumat a zakoušet různé pozice a přechody a společně hledat, co je pro každého z nás skutečně blahodárné (což může být u různých lidí velmi rozdílný nejen prožitek, ale i tvar).


Vaším „spoluzkoumačem“ bude Katka Hilerová – lektorka s 15 letou denní jógovou praxí, ale především člověk, který se od „takhle se to musí dělat“ a velkého napětí v těle a mysli, postupně propracovává k stále vetší lehkosti, jemnosti (ale i síle) a hlavně radosti ze svého těla i mysli.


Cena: 1200 Kč (při platbě do 25.4., pak 1500 Kč)

Přihlášky: Info@studiosedmenebe.cz

 

Objednávka