Jóga v souvislostech

20.-22.01. 2023/ 31.03-02.04. 2023/29.9-1.10. 2023

Série 3 workshopových víkendů, kde se společně ponoříme do praxe jógových pozic v detailu, dechových technik, meditací a s hosty pak do souvislostí  jógové praxe a fyzioterapie, vipassanových technik meditace a jógové historie i filosofie.
Víkendy jsou vhodné jak pro studenty jógy, tak pro učitele (a nemusí se jich obávat ani začátečník, naopak to bude skvělý základ pro zdravou a funkční jógovou praxi).
 
Vašimi průvodci budou:
Kateřina Hilerová – studentka a učitelka jógy s 14 letou praxí, vášnivý zkoumač a milovník jógy. Katka bude učit jógové pozice, dechové techniky a meditace na všech 3 víkendech. Jóga mi změnila život – a rozhodně to bylo k lepšímu, lehčímu a pohodovějšímu. Praxe jógy je tak mým každodenním společníkem a něčím, co miluji předávat a šířit tak tohle světlo dál.
 
Renáta Hošnová – Renča bude učit techniky meditací na prvním víkendu v lednu. 
K józe jsem se dostala skrze meditace vipassana, které, stejně jako jóga, mají v mém životě nezastupitelné místo. Na mých lekcích tedy vycházím z tohoto spojení. V oblasti jógy i meditačních technik se kontinuálně vzdělávám. Nejtěžší praxe je ale ta, která se odehrává mimo jógovou podložku. A to jako máma 3-leté aktivní dcerky opravdu mohu dosvědčit. Meditace jsou mi kotvou ve všedních dnech i záchrannou brzdou ve vypjatých situacích.
 
David Dostál – David bude učit historii a filosofii jógy na druhém víkendu na přelomu března dubna. 
(Zabývám se jógou a příbuznými indickými tradicemi především v historické perspektivě. Překládám ze sanskrtu a provozuji projekt „Kořeny jógy“, kde se snažím uveřejňovat různé své překlady, články nebo i videa. Nevím, jestli mám v této oblasti nějakou specializaci, ale hodně dlouhou dobu jsem se věnoval Pataňdžaliho józe a ranné hatha-józe. Jo, a v poslední době se snažím dávat dohromady historii jógy na území Čech. V roce 2015 jsem také začal ásanovou jógu učit (ale momentálně pouze na workshopech nebo TT).)
 
Adam Severa – Adam bude učit fyzioterapeutické souvislosti na posledním víkendu  na přelomu září a října.
V současnosti se zabývám převážně fasciálním systémem a jeho integrací do pohybového aparátu. Tyto znalosti se snažím využívat jak v manuální terapii, tak i při individuálním cvičení. Kromě silového tréninku a Jiu jitsu si rád zacvičím i jógu 🙂
 
Jóga a meditace
20-22.1.2023
S Katkou Hilerovou a Renátou Hošnovou
Víkend začneme lehkou záklonnovou lekcí s Katkou a úvodem do meditace s Renčou.
Sobotní ráno začneme workshopem s Katkou zaměřeným a rozpohybování oblasti kyčelních kloubů a pranyamou. Pokračovat budeme meditací a povídáním o mindfulless, čili všímavosti. Po obědě začneme povídáním o historii vipassaové meditace. Následovat lekce zaměřená a správné zapojení těla pro procítění vlastní síly a zapojení středu těla. Den zakončíme vipassanovou meditací s Renátou.
Neděle před obědem bude věnována tichu a vnímání sebe sama do hloubky – v těle, dechu i mysli. Neděli po obědě věnujeme povídání o tom, jak meditaci a mindfullness zapojit do každodenního života s Renčou, detailnímu zkoumání správnému nastavení v jógových pozicích s Katkou a zakončíme mettá meditací.  
 
Jóga a její historie a filosofie
14.-16.4.2023
S Katkou Hilerovou a Davidem Dostalem
Tento víkend bude věnován opět fyzické praxi jógy s Katkou, ale mnoho prostoru v během něj dostane i jógové historie a filosofie s Davidem. To nám pomůže zařadit naši vlastní praxi do širšího kontextu. K čemu původně měly sloužit jógové pozice? Kdy se v józe objevili? Jaký byl původní cíl (či cíle) jógy? Co nám radí původní jógové texty k dechovým technikám, meditacím a životu jako takovému. To vše a mnohem víc bude součástí jeho přednášek i našich společných debat. S Katkou se opět ponoříme do zkoumání jógových pozic – budeme hledat svou sílu, uvědomovat si flexibilitu, meditovat a relaxovat na lekci jóga nidry.
 
Jóga a fyzioterapie
28.9.-1.10.2023
S Katkou Hilerovou a Adamem Severou
Víkend začneme pátečním podvečerním zkoumáním toho, jak důležité jsou v (nejen) v jógových pozicích opory a jak jejich zapojení ovlivňuje uvolnění v těle a jeho správné fungování, pro dobrý start se pak společně položíme do meditace.
Sobota bude věnována fyzioterapeutickým souvislostem s Adamem,  první přednáška se bude týkat morfologie opěrné soustavy (tvaru kostí) a jejich vlivu na vybrané jógové asány. Druhá přednáška bude věnována dechu z pohledu jak biomechanického, tak i fyziologického. Obě přednášky jsou interaktivní, tudíž si některé věci sami vyzkoušíte, dále se během dne budeme věnovat meditacím a dechovým technikám s Katkou.
V neděli pak nabité znalosti uplatíme v jógové praxi, abychom si je upevnili a ve  zkoumání správného nastavení v jógových pozicích a víkend ukončíme opět meditací a kruhem OM chantingu.
 
Cena jednoho víkendu: 3333 Kč
Cena všech 3 víkendů: 9000 Kč (možno rozložit do 2 splátek)
 
Přihlášky prosíme na: info@studiosedmenebe.cz

Objednávka