Kateřina Hrubešová

Jóga mi dává mi směr. Jóga mě učí mě trpělivosti. Jóga mi pomáhá být více v rovnováze. Stala se pro mě nejen největším koníčkem a vášní, ale i prací. Vnímám ji jako nikdy nekončící proces vzdělávání se a sebepoznávání.
 
Od malička jsem se věnovala sportu, chodila na gymnastiku, aerobik a prostě pohyb jsem milovala. Jóga znamenala z počátku jen doplněk ke sportu, ale velmi rychle jsem jí propadla. Fascinovalo mě, jak pravidelné cvičení jógy dovede tělo k větší síle, flexibilitě a mobilitě. Navštěvovala jsem lekce power jógy a hatha jógy, ale nakonec jediná ashtanga jóga mi dala řád a systém. Pravidelnou praxí jsem začala poznávat i jemnější aspekty jógy – vděčnost, pokora, koncentrace a dechové techniky. Díky tomu poznávám své tělo do hloubky a vnímám jeho nastavení i v běžném životě mimo podložku. Věřím, že praxe jógy nám může změnit pohled nejen na své tělo a mysl, ale hlavně na svět, ve kterém žijeme. Kromě jógy miluji svou rodinu, ráda poznávám nové země, baví mě vaření a hrozně ráda si v klidu sednu a začtu se do knihy.
 
Mé lekce začínají úvodním protažením, při kterém se naladíte na svůj dech a tělo v přítomném okamžiku. Provedu vás pozicemi tak, aby na sebe systematicky navazovaly a spolu s dechem vytvářely jednotný celek. Budeme plynout na vlně dechu z pozice do pozice. Během mé lekce se protáhnete, posílíte své tělo a zklidníte svou mysl. Také se zasmějeme! Na závěr vás čeká relaxace. Velmi se těším na naše společné chvíle strávené na podložce, které, pevně věřím, udělají náš svět zase o trochu krásnější!