Katkaarnoldova_photo-5468

10. Narozeniny studia Sedmé nebe!

10.NAROZENINY STUDIA SEDMÉ NEBE

12.3.2023 9:30 – 16:30

Naše radost nezná hranic – naše jógové studio bude letos v březnu slavit již 10.narozeniny!
A protože jsme tu především pro vás, připravili jsme vám na oslavu celodenní nabitý program.
Hlásit se můžete na celý den, ale i na jednotlivé lekce a workshopy.

V NEDĚLI 12.3. si u nás můžete užít:

9:30 – 10:45 Jógová lekce s Katkou Hilerovou
Kdo Katku znáte, tak tušíte, že lekce bude především přizpůsobena skupince, která se sejde. Bude obecně spíše jemnější, abyste měli sílu
a kapacitu na to, užít si s námi celý den. Určitě ale jako vždy budeme zkoumat rovnováhu síly a pružnosti, aby se nám v těle příjemně žilo.

11:00 – 11:45 Meditace s Katkou Hilerovou
Lekci začneme povídáním o tom, k čemu je dobré meditovat a jaké přínosy nám pár minut meditace denně může přinést do života. Pak si spolu vyzkoušíme 2-3 meditační techniky, které pak můžete používat ve své pravidelné praxi.

12:00 Čajová ceremonie s Janem Jirákem – pro všechny a free :))

13:00 – 14:00 Čchi kung s Janem Jirákem

Praktický seminář základních principů tradičního cvičení čchikung v moderním pojetí akrobata a studenta Institutu čínské medicíny Jana Jiráka.

Cílem čchi kungu není flexibilita hadí ženy, ale vnitřní stav komfortu a zdraví těla i mysli. 

Čchi kung v překladu znamená „práce s energií“. Forma energie může být konstruktivní a utvářet vazby mezi atomy, ale i destruktivní a vazby rozbíjet. Energie je pojem fenomenální, fyzikální, spirituální. 

Čchi kung jako fyzické cvičení se praktikoval už od nepaměti a byl velmi oblíben jak mezi vojáky, kteří tzv. vnější čchi kungvyužívali jako rozcvičku pro svoje tělo, tak pro myslitele, jež si čchi kungem vnějším i tzv. vnitřním osvěžovali svůj organizmus, aby se dokázali lépe a déle soustředit a byli ve své práci efektivnější. 

Vnější čchi kung pracuje s meridiány, které jsou známy z Tradiční čínské medicíny, nebo z moderní fasciálnímanipulace. Tyto dráhy je možné chápat jako vektory sil formující naše tvrdé i měkké tkáňové struktury. Procvičením, posílením a protažením těchto drah docílíme volného proudění čchi, tedy vitální energie, a odstraníme stagnace & blokády, jež by způsobovaly omezení pohybu a bolesti pohybového aparátu. 

 14:15 – 16:15 Stoje na rukách pro začátečníky i mírně pokročilé s Janem Jirákem

Koncept tohoto praktického semináře je hlavně o objevení svého přirozeného potenciálu a vyvracení dogmatických přístupů v kontextu s trendy na sociálních sítích.

Handstand workshop s podtitulem „From Zero to Hero“ je komplexní balíček cviků na silovou i flexibilní přípravu k inverzím. Začátečníkům dá potřebné pilíře, na nichž budou moci stavět svou budoucí praxi a pokročilým rozšíří obzory v obtížnějších koordinacích, jako jsou one arm handstand, press to handstand, planche, hollow back apod. Prevence zranění a neuromuskulárních dysbalancí je samozřejmostí. (: 

Také si bude možné vyzkoušet různé druhy handstandových bločků a stálků tak bezpečně, že to zvládne každý.

Cena za celý den: 1100 Kč 

Cena jednotlivých lekcí:

Jóga: 250 Kč
Meditace: 150 Kč
Čchi kung: 200 Kč 
Stojky: 650 Kč 

Přihlášky: info@studiosedmenebe.cz

Comments are closed.