Přihlásit Registrace

Prihlásit se k Vašemu účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a Příjmení
Uživatelské jméno *
Heslo *
Potvrzení hesla *
Email *
Potvrzení emailu *
Dnes je : Sobota, 25.05. 2019
a svátek má : Viola

Filosofie handstandu

jan jirak handstand stoj na rukach
SOBOTA 15.6. 
 
Rádi byste začali efekltivně třénovat stoje na rukách, ale nevíte jak na to? Brzdí vás strach a nevíte jak začít s tréninkem, aby vás časem dovedl k radostnému a pohodlnému handstandu? 
 
Jan Jirák je odborníkem na slovo vzatým, protože sám handstand trénuje téměř každý den a hlavně má zklušenosti s grénováním lidí všech tělesných typů. 
 
Čili ať už máte sílu, nebo ne, ať máte flexibilitu, nebo na ní potřebujete zapracovat, ať jste malí, velcí, tlustí, nebo tencí můžete se naučit stát na rukách, jen je třeba najít ten správný způsob tréninku - a o tomhle "Filosofie handstandu" v sobotu 15.6. bude.
 
4 elementy handstandu podle Honzy Jiráka
 
Rovnováha
 
Změna je život. A tak i rovnováha.
 
Tělo je organický objekt, jehož údržbový mechanizmus (dýchání, oběh krve apod.) způsobuje, z hlediska rovnováhy, parazitní pohyb. Pro to, abychom zůstali v rovnováze, musíme na tyto „chyby“ konstantně reagovat.
 
 
 
Síla a efektivita
 
Děláme věci, které máme rádi a které máme rádi méně. Tak proč nebýt efektivní a rychlí s povinnostmi, jež neděláme nejraději, a pak si užívat chvíle s tím, co opravdu milujeme. To samé platí pro handstand – proč nevyužít rovnou svislou linii našeho těla a držet v handstandu s tím nejmenším úsilím? Stačí jenom správně poskládat klouby nad sebe do rovné linie a už si jen užívat malé korekce v rovnováze. 
 
Umění handstand není prvoplánově určený pro posílení svalů, ale pro využití biomechaniky našeho těla tak efektivně, abychom stáli, jako na nohách. 
 
 
 
Estetika a rovná linie
 
U každého řemesla platí: “Dokonalost je stav, kterého pravděpodobně nikdy nedosáhneme. Nicméně se k ní můžeme neustálým tréninkem přibližovat. A cesta za dokonalostí nám může posloužit i mnohem více než jen k mistrovské dovednosti dané disciplíny.“
 
 
 
Flexibilita
 
I mysl může být flexibilní. Když se nám podaří překročit hranice naší mysli, můžeme být kreativní. Ale co když pak ztuhlé tělo limituje naši tvůrčí mysl? Následuje trénink flexibility. Pružné tělo může proměnit pouhou myšlenku do fyzického projevu bez omezení. Reakce na přítomnost je pak přirozená a bez bolesti. Tak zůstaňte pružní – duševně i fyzicky.
 
 
 
Cena:
early bird do 10.5. 2019: 590 Kč
od 11.5. 2019: 690 Kč
 
 
Přihlášky posílejte na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.