Přihlásit Registrace

Prihlásit se k Vašemu účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a Příjmení
Uživatelské jméno *
Heslo *
Potvrzení hesla *
Email *
Potvrzení emailu *
Dnes je : Pondělí, 21.01. 2019
a svátek má : Běla

Jógová pozice je pevná a pohodlná - jak na to s Katkou a Klárou

KATKA HILEROVA KLARA POKORNA JOGA YOGA

NEDĚLE 27.LEDNA

10:30 - 17:00

V jedné z Patanjaliho súter se jógová pozice, čili ásana popisuje jako pozice pevná a pohodlná. Pro nás to může znít poněkud nedosažitelně, ale v kontextu doby to má logiku. Tehdy se totiž ásanou myslel převážně meditační sed - zkřížený a nebo v lotosu. Jelikož lidé té doby neseděli hodiny a hodiny na židlích a místo toho trávili čas sezením v podřepu a nebo na zemi, byl pro ně tento sed opravdu pevný a pohodlný. Dnes je náš životní styl jiný a tak musíme trochu pracovat, abych se k tomuto pocitu dostali. Postupem času se vytvořily pozice, které k tomuto pevnému a  pohodlnému sedu vedou a navíc mají mnoho dalších blahodárných účinků na tělo.


 

 

Na tomto workshopu se budeme zaobírat tím, jak tyto pozice, které dnes nazýváme jógovými, vnímat jako pro nás pohodlné - případně jak se k tomuto pocitu postupně propracovat.
Budeme trochu experimentovat. Začneme základními pozicemi ve stoje a v sedě a podle toho jaká se sejde skupina jaké bude mít potřeby se budeme posouvat.
Tenhle workshop je vhodný pro všechny, kterým nestačí informace z lekcí jógy a chtějí proniknout do větší hloubky a k lepšímu pochopení fyzické jógové praxe.

10:30 - 13:30
Katka s vámi projde pozicemi, které pomáhají otevřít oblast kyčelních kloubů. Budeme hledat prostor v těle - v kloubech a mezi obratli, tak aby pozice mohly být časem opravdu pohodlné a jejich provedení vás vedlo k lepšímu a příjemnějšímu držení těla. Budeme se snažit tělo procítit tak, abyste vždy věděli, co přesně potřebuje a už nepotřebovali chodit tělo někam srovnávat.

14:00 - 17:00
Klárka vás naučí jak byt v pozicích pevně. Jak zapojovat svaly inteligentně, abyste se v praxi posouvali, ale nepřepínali. Zaměříte se také na aktivní flexibilitu a mobilitu těla. Projdete s ní základy balancí na rukách, ale i to, jak správně zapojovat tělo ve vaší každodenní ( nebo každotýdenní) jógové praxi.

 

Oba workshopy: 1300 Kč
Jeden workshop: 750 Kč

Přihlášky: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.