Přihlásit Registrace

Prihlásit se k Vašemu účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a Příjmení
Uživatelské jméno *
Heslo *
Potvrzení hesla *
Email *
Potvrzení emailu *
Dnes je : Sobota, 4.04. 2020
a svátek má : Ivana

Show ArchivePrint

Helena Chotetická

Helena Chotetická

Helena Choteticka joga sedme nebeK józe jsem se dostala před několika lety, kdy mě na první lekci zlákala kamarádka (Katka Burešová), která jógu začala učit. Hned od prvního momentu jsem věděla, že je to láska na první dech. Zpočátku jsem brala jógu jako skvělou kompenzaci k silovým sportům, jimž jsem se poměrně intenzivně věnovala odmalička. Začínala jsem s komerčními styly jako je Power yoga a Vinyása yoga

V současné době se zaměřuji a studuji Ashtanga yogu, která je typická pro svou dynamičnost. Jedná se o systém plynulých pozic (ásan), které cvičíme v určitém pořadí. Důležitou součástí je správné dýchání (hluboké uvolněné dýchání se zvukem Ujjayi), pozice (ásany), energetické zámky (bandhy) a směr našeho pohledu (dristi). Systém ashtangy se skládá ze tří sérií. První série (jóga Chikitsa) detoxikuje a vyrovnává tělo. Druhá série (Nadi Shodana) čistí nervový systém prostřednictvím otevření a uvolnění energetických drah. Třetí série A, B, C, a D (Shtira Baga) vyžaduje sílu i půvab v praxi, představuje vyšší úroveň fyzické pružnosti a pevnosti.

Zásadní v mé jógové praxi a učení bylo setkání s mým učitelem Jarem Pávkem, který působí na Slovensku. Absolvovala jsem pod jeho vedením učitelský trénink první série. O několik měsíců později jsem absolvovala učitelský trénink druhé série pod vedením syna Manju Joise. Pravidelně navštěvuji workshopy u Manju Joise, Nancy Gilgoff, Borise Georgieva, Bobbi Misiti a dalších.

Se svými studenty se snažím pracovat individuálně a přizpůsobit danou pozici každému tak, aby se v ní cítil pohodlně a byla mu příjemná. Jinak pracuji se začátečníky a jinak s pokročilými studenty. Na józe je krásné, že ji může praktikovat v podstatě kdokoliv - mladý, starý, zdravý, nemocný. Pozice vždy musí odpovídat aktuálnímu stavu a možnostem praktikujícího. Je velmi důležité nesrovnávat se ostatními, neboť každý máme jiné tělo, jiné tělesné predispozice a zdravotní omezení. Proto se ve svých hodinách zaměřuji na to, aby každý student dbal na to, co je podstatou jógy, a to jsou již zmiňované aspekty na začátku textu - dech, bandhy a dristi.

Proto dýchejte a užívejte si radost z pohybu. Během cvičení se snažte uvolnit, abyste odcházeli s dobrou náladou a plní energie.

Budu se na Vás těšit.

Namasté

Den Lekce Čas Lektor
V tento moment nejsou k dispozici žádné lekce.