Přihlásit Registrace

Prihlásit se k Vašemu účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatovat

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a Příjmení
Uživatelské jméno *
Heslo *
Potvrzení hesla *
Email *
Potvrzení emailu *
Dnes je : Sobota, 4.04. 2020
a svátek má : Ivana

Benefity jógy

Power jóga vyniása jóga studio sedmé nebe

Jóga je úžasný pohyb, který pracuje současně s vaším tělem i myslí. Díky tomu pozoruhodně dobře pomáhá k tomu, abychom byli vyrovnanější a cítili se celkově lépe. Současně díky józe začne lépe spolupracovat i mysl s tělem.

Jen si zkuste vzpomenout, jak často se vám nedaří dokončit všechny svoje úkoly a povinnosti  včas, nebo správně, jen díky tomu, že se vám špatně soustředí, mysl vám bloudí všude možně, a ne a ne se zaměřit na právě prováděnou činnost.

 

Stres je v poslední době podezřelým číslo jedna, ať už jde o negativní vliv na naši psychiku, endokrinní systém, emoce a v podstatě všechny tělesné funkce. S pomocí jógy můžeme ale se stresem efektivně bojovat.

Na psychické rovině byla a je jóga prokazatelně velice efektivním pomocníkem proti mnoha problémům.

A co všechno pro vás, mimo jiné, může jóga udělat:

  1. Jóga je známá svou schopností zlepšit vaši flexibilitu. Během jógové lekce zapojíte všechny klouby a rozhýbete je způsobem, který jiné druhy cvičení nezvládnou. Když si pak budete zavazovat tkaničku, nebo budete ráno vstávat z postele, půjde vám to lépe a radostněji.
  2. Jóga také zvyšuje „promazání“ a prokrvení kloubů, vazů a šlach, správně provedené jógové pozice procvičí všechny tyto, při sedavém způsobu života nezapojené, části těla. Díky tomu budete ohebnější a budete se cítit lépe při všech běžných denních činnostech.
  3. Při józe masírujete své orgány. Jóga je nejspíše jediným cvičebním stylem, který pracuje nejen se svaly, ale i s vnitřními orgány, včetně těch, které jsou běžně špatně stimulovatelné. Po nějaké době, kdy cvičíte jógu, pocítíte tedy i například lepší a rychlejší funkci vašeho metabolismu a trávení.
  4. Jóga dokáže, při pravidelném praktikování, preventivně působit proti nemocem. Obsahuje pozice, které pomáhají například proti rýmě, při migréně, a při mnoha dalších zdravotních nepříjemnostech. S jógou budete mít vyšší imunitu, bacily už vás nedostanou (nebo alespoň ne tak často)
  5. Jóga detoxikuje tělo. Během cvičení jógových pozic, neboli asán jemně protahujete svaly a klouby, mačkáte orgány a pak do nich necháte natéct čerstvou krev, která celé tělo ozdraví a nabudí. Současně tímto vším odplavuje toxiny z těla a zajišťuje výživu všem buňkám. Jinými slovy budete díky józe déle mladí, plní energie a najdete novou, větší radost ze života.
  6. Cvičení jógy je také skvělou cestou jak posílit svaly. Jógováním získáte štíhlé a pružné tělo.

Tyhle velké fyzické benefity jsou ale jen vedlejším efektem tohoto báječného cvičení. Hlavním přínosem jógy je fakt, že dokáže zharmonizovat vaše tělo a mysl. Mysl totiž dokáže zázraky. Ne nadarmo se říká, že „kde je vůle, tam je cesta“. Posílením své mysli si zajistíte, že díky soustředění a lepšímu zaměření se na to, co opravdu chcete, toho snáz dosáhnete.

A opravdu jóga zpříjemní a zjednoduší i můj život a budu se díky ní cítit lépe? Nemusí to samozřejmě platit pro každého, ale nejlepším způsobem jak to zjistit, je popadnout jógamatku a jít si ji zacvičit. Pokud si k tomu vyberete naše studio, budeme se na vás těšit!